Den sv. Valentýna: Proč ho slavit a čím potěšit

Svátek svatého Valentýna se slaví vždy 14. února. Je to svátek lásky a vzájemné náklonnosti, který je slaven téměř v celém světě a poslední léta čím dál víc i u nás. Tradičně si na tento den zamilovaní rozdávají dárky a užívají si společné chvíle. 

Kdo byl svatý Valentýn a proč tento svátek slavíme

O sv. Valentýnovi je spousta legend a jeho příběh pravděpodobně vždy zůstane opředen tajemstvím. Nejznámější legenda říká, že jde o kněze z 3. století. Římský císař Claudius II. zakázal svým vojákům zásnuby a svatby. Chtěl, aby muži zůstávali svobodnými, věnovali se armádě a válce, neztráceli doma čas se svými manželkami a rodinami. Kněz Valentýn navzdory tomu v tajnosti zamilované páry oddával. 14. února roku 269 byl zatčen a následně popraven. V 5. století papež Gelasius I. kněze Valentýna svatořečil a 14. února vyhlásil jako den svatého Valentýna. Zároveň toto datum splynulo se svátkem Lupercalia. Den svatého Valentýna se postupem času vyvinul v dnešní den svátku zamilovaných. Takže Den svatého Valentýna není americký svátek, jak si mnozí z nás myslí, ale má evropské kořeny. 

Dárky na Valentýna

Na tento den si zamilované páry posílají valentýnská přání (tzv. Valentýnky). Vyjadřují si v nich svou vzájemnou lásku a oddanost. Tato tradice také pochází z Evropy. Za nejstarší Valentýnku se považuje dopis z roku 1415 od vévody Karla Orleánského své manželce, když byl vévoda uvězněný v londýnském Toweru. Dopis je dodnes uložen v Britské knihovně. Svátek, tak jak ho dnes známe, se začal slavit až od 20. století. Zamilované dvojice si kromě přáníček dávají i dárky. Klasika jsou květiny a bonboniéry. Často si ale lidi přejí něco více osobitého, a proto jsou velmi oblíbené dárky s věnováním. Je spousta možností z čeho vybírat. Záleží jen na vašem vkusu, co vyberete pro vašeho partnera. 

Dřevěné hodinky s věnováním jako dárek na Valentýna

Květiny rychle chřadnou a na čokoládu můžete mít alergii. Darovat každý rok to samé je hloupé a partnera tím nepotěšíte. Chcete vyjádřit svou lásku originálním a osobitým způsobem? Vyberte si jedinečný dárek v podobě pánských a dámských dřevěných hodinek Duppau. Hodinky jsou oblíbeným šperkem pro každou příležitost. Hodinky musí ladit s outfitem a vyjadřovat vaši osobnost. Touto volbou svůj protějšek zaručené mile překvapíte.  

Osobní věnování na dřevěných hodinkách vám vygravírujeme laserem. Text či motiv přesně podle vašich představ, na míru a zdarma. Získáte tak jedinečný valentýnský dárek.

Inspirace pro gravírování dřevěných hodinek na Den svatého Valentýna

Srdíčka jsou symbolem lásky. Hodně oblíbená jsou i na Valentýna, společně doplněná s iniciály jmen, např.”A+K”. Samozřejmě společně také s texty “Miluji Tě” a “Navždy Tvůj / Tvá”.

Nebo krátkými citáty o lásce: 

  • “Hledali jsme štěstí a našli jsme sebe.“ -  John Lennon
  • “Láska je odpověď.” - John Lennon
  • “V životě je jen jediné štěstí, milovat a být milován.“ - George Sand
  • “Vše, čeho se dotkne láska, je nesmrtelné.“ - Romain Rolland
  • “Hlavní je milovat a neptat se proč!” - Victor Hugo
  • “Láska je štěstí, které si vzájemně dáváme.“ -  Antoine de Saint-Exupéry

 Dřevěné hodinky s gravírováním jako dárek na Valentýna

Ať už Valentýna slavíte nebo ne, přejeme vám krásný den a hodně lásky. 

Váš Duppau.cz 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení