Návod k dřevěným hodinkám

Návod ke dřevěným hodinkám Duppau Chronograph (Walnut, Zebra, Ebony)

 

Popis ciferníku hodinek

Hlavní velký ciferník měří hodiny, minuty, sekundy a datum. Součástí chronografu jsou ještě 3 malé doplňkové ciferníky. Vrchní malý ciferník funguje jako stopky s přesností 1/10 s. Prostřední malý ciferník měří celkový počet minut u stopek. Spodní malý ciferník měří sekundy u stopek.

Nastavení a měření času

nastavení času: Vysuňte prostřední knoflík (korunku) o dvě úrovně. Otáčením doprava nastavte požadovaný čas.

nastavení data:  Vysuňte prostřední knoflík (korunku) o jednu úroveň. Otáčením doprava nastavte požadované datum. Druhá varianta je posunout knoflík (korunku) o dvě úrovně a protáčet doprava hodinové a minutové ručičky, dokud nastavíte požadované datum.

Funkce stopek

vrchní knoflík: stisknutím spouštíte/ukončujete stopky

spodní knoflík: stisknutím resetujete, vracíte stopky do bodu nula (na start)

Zkrácení dřevěného pásku ( vyjmutí dřevěného dílu)

Jednotlivé dřevěné dílky pásku (řemínku) jsou spojeny kovovými tyčkami. Pro zkracování jsou určeny dřevěné dílky označené šipkami. Šipky naleznete na vnitřní straně, která obepíná zápěstí. Ke zkracování použijte přiložený nástroj - demontážní jehlu ve svorce. Demontážní jehlu vyšroubujte ve svorce tak, abyste mohli do ní vložit řemínek. Demontážní jehla směřuje do otvoru, který je na straně základny šipky. Tedy šipka směřuje stejným směrem jako hrot demontážní jehly. U svorky krouživým pohybem doprava ( stejně jako šroubovákem) hrot demontážní jehly postupně vytlačí spojovací kovovou tyčku. Tento krok zopakujte ještě jednou, abyste mohli oddělit druhou část dílku. Při spojování zkráceného řemínku kovovou tyčinku vkládáte zpět do dřevéné drážky (otvoru ), z které byla finálně vyňata. Jinak řečeno, jako byste pustili film pozpátku. Při vkládání tyčinky zachovejte původní směřování- tyčinku neotáčejte. Jako pomocný nástroj můžete opět použít svorku.