Duppau a udržitelnost

ochrana-zivotniho-prostredi-udrzitelna-moda-duppau

Obsah
 

Definice udržitelnosti

Udržitelnost není nové módní slovo. Termín se v souvislosti s lesnictvím používal již v 17. století. Pokáceno by mělo být pouze tolik stromů, kolik za určitou dobu doroste. To je jediný způsob, jak se les může vzpamatovat. Udržitelnost znamená odpovědné využívání životního prostředí tak, aby bylo zachováno pro budoucí generace. V posledních několika letech byl tento výraz opět hodně používán a stal se nepostradatelným v mnoha oblastech života. Například toto slovo se stalo pevně zakořeněným v souvislosti s módou.

 

Co je udržitelná móda?

Udržitelná móda, nebo v angličtině Sustainable Fashion, slyšíme dnes všude. V reklamě, obchodních domech, online obchodech, na módních blozích - všichni mluví a píšou o udržitelné módě. Ale co to vlastně znamená?

Definice není příliš snadná, protože udržitelná móda má mnoho aspektů, na které se lze dívat. Od materiálů a způsobu výroby až po pracovní podmínky a dopad na lidi a životní prostředí. Móda se nazývá udržitelná, pokud se skládá z udržitelných surovin a / nebo byla vyrobena za podmínek výroby šetrných k životnímu prostředí a / nebo za spravedlivých pracovních podmínek. Jak vidíte, neexistuje jedna jediná definice a každá společnost má svůj vlastní výklad.

 

Co znamená udržitelnost pro Duppau?

Jsme otevřeni novým materiálům a výrobním procesům, které mohou chránit životní prostředí. Výroba, která je spravedlivá vůči zdrojům a lidem, je pro nás důležitá. Podporujeme pomalou módu, tzv. slow fashion, tj. ekologické, udržitelné výrobky, které jsou vysoce kvalitní, a proto po dlouhou dobu potěší. Naproti tomu rychlá móda neboli Fast Fashion usiluje o rychlou hromadnou výrobu. Výsledkem jsou levné výrobky, které však ztrácejí kvalitu a často výdrží jen jednu sezónu. Každý rok věnujeme část svých příjmů na ekologické a sociální projekty.

 

Jakou udržitelnou módu si můžete koupit na Duppau.cz?

V našem online obchodě aktuálně nabízíme udržitelné doplňky vyrobené ze dřeva z obnovitelných surovin. Naše dřevěné hodinky a dřevěné brýle jsou vyrobené jen z zbytkového dřeva, které by se jinak již nepoužilo. Jedná se například o vedlejší produkty, které vznikají při výrobě nábytku. Naši partneři jsou námi pečlivě vybíráni. Je pro nás důležité, aby výroba probíhala spravedlivě vůči přírodě a lidem. Proto se i rádi podíváme do zákulisí a přesvědčíme se o tom osobně.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení