Hranaté brýle

Hranaté sluneční brýle jsou módní doplněk, který se v posledních desetiletích stal velmi populárním. Jejich historie sahá až do 50. let 20. století, kdy se začaly vyrábět první brýle tohoto tvaru.

Původně byly hranaté sluneční brýle navrženy jako ochrana proti slunci a světlu pro piloty a vojáky během druhé světové války. Tyto brýle byly navrženy tak, aby chránily oči před nebezpečnými ultrafialovými zářeními, zároveň však umožnily pilotům a vojákům vidět své přístroje

Po válce se hranaté sluneční brýle staly populární mezi filmovými hvězdami a celebritami, jako byli například Audrey Hepburn nebo Steve McQueen. Tyto brýle se staly symbolem stylu a elegance.

V 80. letech se hranaté sluneční brýle staly součástí hip-hopové kultury, kdy byly nošeny umělci jako Run-D.M.C. a LL Cool J. Tyto brýle se staly ikonickým symbolem hip-hopové módy a jsou stále populární mezi hip-hopovými fanoušky.

Dnes jsou hranaté sluneční brýle stále populární a jsou k dispozici v mnoha různých stylech a provedeních. Od klasických a elegantních brýlí až po moderní a futuristické modely.

3 položek celkem

Cena

439499
1439499

Značky

Barva brýlí

Barva čoček

Polarizace

Tvar

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 3
Hranaté oranžové sluneční brýle Duppau Palau sluší mužům i ženám
Doprava zdarma
499 Kč

Hranaté dámské / pánské sluneční brýle, oranžová / průhledná

472
Hranaté hnědé sluneční brýle Duppau Tuvalu sluší mužům i ženám
Doprava zdarma
499 Kč

Hranaté dámské / pánské sluneční brýle, hnědá / želví vzor

473
Hranaté černé sluneční brýle Duppau Vanuatu sluší mužům i ženám
Doprava zdarma
439 Kč

Hranaté dámské / pánské sluneční brýle, černá

471